LATVIJAS ČEMPIONĀTS ORIENTĒŠANĀS

Orientieristiem 13 zelta medaļas Latvijas čempionātā

 

 

                                                           

 

Lielisks starts Latvijas orientēšanas čempionātā ar slēpēm izdevies sporta skolas orientieristiem, pierādot, ka iepriekšējā čempionāta veiksmes nebija saistītas tikai ar to, ka sacensības notika Madonas apkārtnē. Startējot Jaunpiebalgas novada Vanagkalna apkārtnē, medaļu raža bija tikpat iespaidīga kā decembrī Smecersilā. Triju dienu sacensībās sprintā, vidējā un garajā distancē dažādās vecuma grupās  tika izcīnītas 13 zelta, 10 sudraba un 8 bronzas medaļas.

Šogad daba radījusi lieliskus sniega apstākļus, atšķirībā no pagājušā gada, kad sacensības no februāra bija jāpārceļ  uz decembri.

Vanagkalna apkārtnē, kur pauguru virsotņu un nogāžu mežu puduri mijās ar purvaino  ieplaku dažāda biezuma krūmājiem, bija izveidots liels špūru tīkls, kur garāki vienkāršāki etapi mijās ar sarežģītiem labirintiem. Līdz ar to pēc ātras slēpošanas bija jāpārslēdzas uz intensīvu orientēšanos. Tas prasīja gan ātru soli gan meistarīgu orientēšanos ar ko visveiksmīgāk tika galā Ritvars Lepeškins(V12 grupa) un Monika Baduna – čempionu tituli visās trijās distancēs. Monikai divas uzvaras sieviešu elites grupā un viena – junioru grupā.

Divus čempionu titulus izcīnīja Uģis Beķeris(V16) un Elīza Madsena(S14).

Pa vienai zelta medaļai Martai Valainei(S12), Anetei Strautai(S14) un Nikam Pļaviņam(V20).

Vēl pieci sporta skolas orientieristi izcīnīja vienu vai divas sudraba vai bronzas medaļas – Klāvs Pļaviņš(V16), Dāvis Vintišs(V14), Katrīna Bērziņa(V14), Jēkabs Putniņš(V18) un Mārtiņš Dzenītis(V12).

 

Attēlos: Trīskārtējie Latvijas čempioni Monika Baduna un Ritvars Lepeškins

Madonas BJSS