Tikšanas ar šī brīža labāko Latvijas 10-cīņnieku Reini Krēgeru

12.septembrī Madonas sporta centrā vieglatlētikas skrejceliņos jaunajiem vieglatlētiem bija iespēja satikt šī brīža Latvijas labāko 10-cīņnieku no Vecumniekiem Reini Krēgeru.

Uz tikšanos bija ieradušies ap 40 interesentu. Tikšanās sākumā Reinis pastāstīja par sevi, kad sāka nodarboties ar sportu, kāpēc izvēlējās tieši vieglatlētiku un kā to uzsāka jau agrā bērnībā (laukos lecot ar paštaisītu kārklu kārti pāri upeņu krūmiem) vēl pirms sporta skolas organizētajiem treniņiem. Interesants stāsts Reinim bija par došanos pāri okeānam uz studijām Kanzasas štata Universitātē ASV. Salīdzināja mācības un treniņu apstākļus tur un Latvijā. Pastāstīja par smagāko traumu (divreizēju Ahileja cīpslas pārrāvumu), ko guva treniņā un cīņu par atgriešanos sacensību apritē. „ Visu ko dariet, dariet no sirds! Nekad nepadodieties! Uzticieties treneriem treniņos un skolotājiem skolā! Tad viss izdosies!” – teica Reinis jauniešiem. Tad sekoja jautājumi no klausītāju puses un rokas bija nemitīgi augšā – kāds ir personiskais rekords tāllēkšanā un augstlēkšanā, kura ir mīļākā un kura grūtākā disciplīna 10-cīņā, cik medaļu un kausu ir izcīnījis pavisam kopā, ko darīt kad iestājas lūzuma brīdis un vairs negribas iet uz treniņiem, kā guva traumu un kāpēc tā notika, kā tikt galā ar uztraukumu pirms starta, un citi jautājumi. Tad sekoja praktiskā nodarbība, kur jaunie sportisti guva ieskatu par amerikāņu iesildīšanās vingrinājumiem. Pēc tam bildēšanās un „ krabju” futbola mačs.

Pašreiz Reinis ar ģimeni dzīvo, strādā un trenējās vieglatlētikas, jo īpaši daudzcīņas tradīcijām bagātajā Čehijā, Prāgas sporta klubā „Olimp”, ar Čehijas labākajiem daudzcīņniekiem un gatavojās savam lielākajam sapnim – Olimpiskajām spēlēm. Vēl Reinis padalījās ar informāciju no savas topošās rokasgrāmatas vieglatlētikas entuziastiem, kuriem interesē paraudzīties uz šo sporta veidu caur savādāku prizmu.

 

Liels paldies Reinim par interesanto tikšanos un iespēju jaunajiem atlētiem iepazīt „lielā” sporta aizkulises un lai izdodas īstenot savu Lielo sapni!

 

Madonas BJSS