Madonas BJSS basketbolisti smagās cīņās izcīna vietu otro gadu pārstāvēt Madonu LR čempionāta Superlīgā jeb 1.divīzijā. Galvenais komandas mērķis šosezon bija izcīnīt vietu starp 10 Latvijas labākajām komandām. Cīņa par „desmitnieku” bija ļoti saspringta un grūta, jo „augšgala”komandas ir ļoti labi nokomplektētas, bet pārējās komandās ir ļoti labi spēlētāji ar vismaz diviem, trīs izteiktiem līderiem un izlases kandidātiem.

     14.martā pie mums viesojās BS Rīga/DSN 2, kas bija tuvākie sekotāji turnīra tabulā. Spēle tika sākta nedroši, daudz kļūdu piespēlēs un aizsardzībā. Ar otro ceturtdaļu sākās pretinieku „ķeršana”. Nervozā galotnē tomēr uzvara 86:76 (E.Skuja 28 p., A.Šilinskis 25 p., R.Ostrovskis 19 p., A.Priede 5 p.un 11 izcīnītas bumbas, D.Točs 3 p. Un 7 izcīnītas bumbas un 8 ! bloķēti metieni; D.Akmans, M.Zeltkalns un M.Sniķis katrs pievienoja 2 punktus).

     9.aprīlī uzņēmām Jēkabpils/Līvāni komandu. Teiktu, ka pretiniekiem spēles beigās izdevās divi fantastiski metieni, kas deva iespēju turpināt spēli papildlaikā, kas arī viesiem bija veiksmīgāks un „trakā” spēlē cietām zaudējumu 97:94 (E.Skuja 39 p., R.Ostrovskis 16 p., D.Točs 11 p., A.Šilinskis 11 p., A.Priede 6 p., M.Zeltkalns 5 p., D.Akmans 4 p., D.D.Začests 2 p.).

     11.aprīlī Madonā aizvadījām pēdējo regulārās sezonas spēli pret Rūjienas komandu, kuru obligāti vajadzēja uzvarēt, lai nebūtu pārspelēs ar Nacionālās līgas (2.divīzijas) labākajām komandām (Valmiera, Krāslava, Rīgas East-ball, Saldus) par palikšanu 1.divīzijā. Uzdevums tika izpildīts godam, izcīnīta uzvara 82:67 (E.Skuja 33 p., A.Šilinskis 15 p., R.Ostrovskis 12 p., D.Točs 10 p., M.Lācis 5 p., M.Zeltkalns 4 p., D.Akmans 3 p.).

     Pirmajā gadā Superlīgā izcīnītas 4 uzvaras un 16 zaudējumi, kas turnīra tabulā deva 9.vietu Latvijā ar tik mazu resursu. Jāpiemin, ka arī 10. un 11.vietā esošajām komandām arī 4 uzvaras un 16 zaudējumi.

     Finālturnīrā, kurā piedalās 8 labākās Latvijas komandas, par čempioniem kļuva BS Rīga/DSN, sudrabs- BS Rīga/Ķeizars, bronza – Ādaži.

     Starp visām 11 Superlīgas komandām un visiem 119 spēlētājiem- 3.vietā vidēji spēlē gūtajos punktos ir Edijs Skuja, precīzajos 3 p.metienos - 1.vietā Edijs Skuja, 6.vietā Arvis Šilinskis, 10.vietā Renārs Ostrovskis, precīzie soda metieni - 1.vietā Edijs Skuja, visvairāk izprovocētās piezīmes- 1.vieta Edijs Skuja, pārķertas bumbas- 3.vietā Renārs Ostrovskis, bloķēti metieni- 1.vietā Dairis Točs, nospēlētās minūtes- 1.vietā Arvis Šilinskis, 2.vietā Edijs Skuja.

    Treneris lepojas ar individuālajiem statistikas rādītājiem, un novēl skaistu un sekmīgu 9.klases absolvēšanu, smagu darbu treniņos vasarā!

    Tiekamies jau U-17 vecuma grupā Superlīgā!

Basketbola nodaļas vadītājs un komandas treneris

Agnis Beķeris