Latvijā šovasar vienīgajā U16 grupas zēnu komandu 3x3 basketbola turnīrā pēc Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) noteikumiem – “Ballzy 3x3 kausā” – svētdien, 14. augustā Rīgā, Brasas Multifunkcionālajā sporta laukumā pirmo vietu izcīnīja “Yauda” - Niks Trumekalns, Matīss Skudrovs, Roberts Čaunāns un Artūrs Lazdiņš. Laureātu trijniekā iekļuva arī “Shikardos” un “Zālespļāvēji 2000”, sadalot 2000 eiro vērto balvu fondu no “Ballzy” - draudzīgākās vietas visiem basketbolistiem un brīvā laika apavu cienītājiem.

     Kopumā desmit komandas ar Latvijas un Ukrainas attiecīgā vecuma (2006. gadā dzimušie un jaunāki) 3x3 basketbolistiem sastāvā devās cīņā par iespaidīgo balvu fondu. Ierindā bija vairums labākie Latvijas U16 spēlētāji pēc FIBA ranga. Komandu sadalījums apakšgrupās tika noteikts katras vienības labāko trīs spēlētāju ranga punktu summai. 

      Latvijas 3x3 basketbola izlase – Nauris Miezis, Kārlis Pauls Lasmanis, Edgars Krūmiņš un Agnis Čavars – pirms nedaudz vairāk kā gada kļuva par Tokijas olimpisko spēļu čempioniem, taču jauniešiem nav daudz iespēju mūsu valstī izmēģināt šo sporta veidu pēc Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) jaunā sporta veida standartiem – uz atbilstoša seguma laukumiem ar kvalitatīvām groza konstrukcijām, spēles vadot tiesnešiem, veicot spēles un uzbrukuma laika kontroli, kā arī individuālās statistikas pierakstu.

     Komandas „Zālespļāvēji 2000” rindās startēja Madonas BJSS audzēknis Jānis Diks Bortņikovs, kurš turnīra laikā sakrāja 23 gūtos punktos. Apakšgrupā komanda 10:16 zaudēja „Shikardos”, uzvara pār „3+1” komandu 17:14, uzvara 18:13 pār komandu „Alūksne”. Abu apakšgrupu uzvarētājas – “Yauda” un “Shikardos” – pa tiešo iekļuva pusfinālā, bet ceturtdaļfinālā “Zālespļāvēji 2000” ar 16:13 pārspēja “Kebab”, “VEF U-16” ar 18:14 uzveica “Valku/All Stars UA”. Pusfinālā “Yauda” ar 18:12 uzvarēja “Zālespļāvējus 2000”, bet “Shikardos” mazrezultatīvā cīniņā tomēr ar 13:9 pieveica “VEF U-16”.

     Spēlē par trešo vietu “Zālespļāvēji 2000” ar 16:15 uzvarēja “VEF U-16”, bet finālā “Yauda” tomēr nosargāja mača sākumā iegūto pārsvaru pār “Shikardos” – 20:17.

    Par turnīra vērtīgāko spēlētāju tika atzīts “Yauda” 3x3 basketbolists Roberts Čaunāns. “Ballzy 3x3 kausa” rezultatīvāko spēlētāju godu dalīja divi ukraiņu 3x3 basketbolisti. Bogdans Maličs (“Valka/All Stars UA”) 43 punktus guva piecās spēlēs, bet Mikola Vasiļjevs (“Shikardos”) to paveica sešos mačos. Labāko trijniekā iekļuva arī Mārtiņš Feldmanis (“Zālespļāvēji 2000”) – 38 punkti septiņās spēlēs. MVP titula ieguvējs Čaunāns bija nākamais šajā sarakstā – 36 punkti sešos mačos.

 

     “Ballzy 3x3 kauss”

1. “Yauda” (Niks Trumekalns, Matīss Skudrovs, Roberts Čaunāns, Artūrs Lazdiņš);

2. “Shikardos” (Artūrs Bozovičs, Mikola Vasiļjevs, Ritvars Nikolajevs, Žanis Gipters);

3. “Zālespļāvēji 2000” (Jānis Diks Bortņikovs, Mārtiņš Feldmanis, Aleks Simsons, Artūrs Ozols).

 

"Ballzy 3x3 kausa" info, komandas, rezultāti, tabulas.     Publicitātes foto - "Ballzy 3x3 kausa" labākās trīs komandas kopā ar organizatoru kvartetu.

 

Agnis Beķeris

basketbola treneris