NOLIKUMS

1.Mērķis un uzdevumi.

Popularizēt 3x3 basketbolu jauniešu, Madonas novada iedzīvotāju vidū.

2.Vieta un laiks.

Sacensības notiks Madonas pilsētas sporta centrā :

 22.jūnijā plkst.12.00 - U-9 un U-13 grupām; 15.00 U-11 un U-17; 18.00 U-15 un Open grupām – Madona, Gaujas iela 13 (MSC).

3.Vadība

     Sacensības organizē un vada Madonas Bērnu un jaunatnes sporta skola, galvenais tiesnesis: Agnis Beķeris /mob.t. 26001142/

4.Dalībnieki:

1) U-9 (2014./2015.g. dz.) &(dalība- 15 eiro no komandas);

2) U-11 (2012/2013.g. dz.) &(dalība- 15 eiro no komandas);

3) U-13 (2010/2011. g. dz.) &(dalība- 15 eiro no komandas);

4) U-15 (2008./2009.g.dz.) &(dalība- 15 eiro no komandas);

5) U-17 (2006./2007.g.dz.) &(dalība- 15 eiro no komandas);

6) Open (2005.g.dz. un vecāki) &(dalība- 20 eiro no komandas).

  1. Kārtība.

      Katras vecuma grupas attiecīgā posma izspēles sistēma tiek noteikta atbilstoši pieteikto komandu skaitam. Pēc apakšgrupu turnīru izspēles noteikts skaits komandu iekļūst izslēgšanas turnīrā.

    Spēles notiek pēc klasiskajā basketbolā pieņemtajiem principiem. Lielākā atšķirība – punktu skaitīšana pa viens un divi, aizvietojot tradicionālo divi un trīs. Netiek piemērots trīs sekunžu uzbrukumu zonas princips. Pirms spēles tās dalībniekiem ieteicams vienoties par auta fiksēšanas nosacījumiem gala līnijā aiz groza. Bumbas pieskaršanās groza konstrukcijai ir auts.

     Tiesnesis tiesā U-9, U-11, U-13,U-15, U-17 grupu spēles (10 min. jeb līdz 21 punktam).Netiek izmantoti tiesnešu pakalpojumi Open grupā , jo maču tiesāšanu veic paši spēlētāji. Katrā konkrētā spēles epizodē iesaistītais basketbolists ir tiesīgs apstādināt spēli ar vārdu “Sods”. Ja rodas domstarpības, tad strīdu izšķir neitrālās komandas pārstāvis.

     Ja noteikumu pārkāpumu aizsargs veicis metiena izpildīšanas brīdī, tad uzbrucējs saņem iespēju uz attiecīgi vienu vai diviem soda metieniem. Pēc attiecīgā soda metienu skaita izpildīšanas notiek cīņa par atlēkušo bumbu.

     Ja pēc noteikumu pārkāpuma metienā uzbrucējs guvis grozu, tad viņš ir tiesīgs pieprasīt arī papildus soda metienu.

     Spēles laikā pēc iemesta groza, pretējai komandai, kurai pienākas bumba, nav jātaisa “Check-Ball”, bumba ir jāizspēlē ārpus trīspunktu metienu līnijas un komanda var turpināt uzbrukumu.

     Spēles laikā katru komandu laukumā pārstāv trīs basketbolisti, atsevišķos gadījumos pieļaujama arī divu spēlētāju dalība mačā. Mazākumā palikušā komanda, neraugoties uz iemesliem, nav tiesīga pieprasīt sāncenšu trešā spēlētāja nepiedalīšanos cīņā. Sāncenšu basketbolista savainojuma situācijā cīņas turpinājums divi pret divi tiek uzskatīts par labas gribas apliecinājumu.

     Spēles notiek nevis uz laiku, bet gan līdz brīdim, kad viena no komandām gūst 15 punktus (tālmetiens - 2 punkti, pārējie metieni - 1 punkts).

Organizatori patur tiesības nelabvēlīgu laika apstākļu vai citu iemeslu dēļ samazināt spēles ilgumu.

 Jebkurš atklāts un tīšs sitiens sāncensim automātiski tiek sodīts ar diskvalifikāciju.

6.Vērtēšana.

            Kopējo komandas vietu apakšgrupā posmā – noteiks pēc sekojoša principa:

  • Par uzvaru – 2 punkti
  • Par zaudējumu – 1 punkts
  • Par neierašanos uz spēli zaudējums – 0 – 20 punkti
  • Pa divām vai vairākām komandām sakrīt punktu skaits, tad augstāku vietu nosaka: -    uzvaru skaits savstarpējās spēlēs
  • iegūto un zaudēto punktu attiecība savstarpējās spēlēs
  • ja iepriekš minētie rādītāji ir vienādi, tad katras komandas vienam spēlētājam jāizpilda pa trim soda metieniem vienu vai vairākas kārtas.

7.Apbalvošana.

     1.,2.,3.v.ieguvējas komandas tiek apbalvotas ar balvām, katrs 1.-3.vietas ieguvējas komandas spēlētājs ar medaļu.

8.Dalības maksa.

     Dalības maksa posmā grupās U-9 ,U-11, U-13,U-15, U-17 – 15 eiro, Open – 20 eiro no komandas.

9.Pieteikšanās.

      Komandas pieteikumu sūtīt uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. jeb stundu pirms attiecīgās vecuma grupas spēļu sākuma-komandas reģistrēšanai nepieciešams tās pārstāvim vai kādam no spēlētājiem vērsties sekretariātā - samaksāt dalības maksu un paziņojot nosaukumu, komandas sastāvu. Pēc dalības apmaksas un reģistrācijas notiek komandas iekļaušana turnīra tabulās.

 

 

A.Beķeris

Sacensību galvenais tiesnesis