Pagājušajā nedēļas nogalē, 16. un 17.februārī, Latvijas čempionāta otrajā posmā distanču slēpošanā, kas bija arī Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) sacensības un kas norisinājās Siguldā “Fischer” slēpošanas centrā, pieaugušo grupā abas dienas nepārspēti palika Madonas Bērnu un jaunatnes sporta skolas pārstāvji Raimo Vīgants un Kitija Auziņa. Ja Raimo jau iepriekš bija uzvarējis pieaugušo grupā, tad Kitijai tās bija pirmās uzvaras pieaugušo grupā.

          Par iekļūšanu FIS grupas trijniekā un par valsts čempionāta sudraba medaļu cīnījās Inga Paškovska un Paula Bergfelde. Pēc pusdistances priekš par 5 sekundēm atradās Bergfelde, bet otrajā aplī Inga spēja pielikt ātrumā un iegūt sudraba medaļu otro dienu pēc kārtas, kamēr Paulai tā bija pirmā godalga pieaugušo grupā šogad.

          Pretēji sievietēm vīriešu konkurencē nenotika cīņa par uzvaru, jo abas dienas pārliecinoši pirmais bija Raimo Vīgants. Finālā viņš jau no paša sākuma slēpoja ātrā tempā, izveidojot pietiekamu lielu pārsvaru, lai finiša taisnē varētu mierīgi “aizvizināties” līdz finišam. Tā kā Raimo šoreiz bija pieteicies pieaugušo grupā, tad otrs labākais Latvijas pārstāvis sprintā un finiša līniju kā trešais šķērsojušais Ilvars Bisenieks saņēma pirmās vietas medaļu junioru konkurencē.

          Svētdien Raimo pēc pirmajiem trim apļiem jeb 7,5km pār tuvāko konkurentu baltkrievu Cvetau bija izveidojis minūtes pārsvaru, līdz ar to pēdējā aplī varēja nedaudz samazināt tempu, finišā apsteidzot kaimiņzemes pārstāvi par to pašu minūti. Cīņā par trešo vietu ar otru baltkrievu Maksimu Duļepku pilnīgi vienādu laiku uzrādīja talsinieks Jānis Šņoriņš, abiem dalot trešo vietu, bet Šņoriņam vēlreiz iegūstot Latvijas čempionāta sudrabu. Vēlreiz junioru grupā labāko laiku uzrādīja Ilvars Bisenieks, taču šoreiz viņam astotā vieta. 

/INFOSKI